Meno kolektyvai

PRISIJUNK PRIE PALANGOS KULTŪROS CENTRO KOLEKTYVŲ

VOKALINIS ANSAMBLIS „ELDIJA"
Vokalinis ansamblis

„ELDIJA"

Palangos kultūros centro vokalinis ansamblis „Eldija” savo veiklą pradėjo dar sovietų laikais. Juozas Tubinas kolektyvui vadovavo 1976 – 2020 metais. Ansamblis nuo savo veiklos pradžios dalyvavo visose meno saviveiklos apžiūrose Palangos mieste ir daug kartų tapo meno saviveiklos apžiūrų nugalėtoju bei prizininku. Aktyviai savo kūrybinę veiklą „Eldija“ vysto ir šiuo metu – džiugina bendruomenės narius bei miesto svečius visose šventėse, iškilmėse, minėjimuose, glaudžiai bendradarbiauja su Rucavos miestelio kultūros centru bei bendruomene.

„Eldija” savo kūrybinę veiklą pradėjo kaip Šventosios miestelio kultūros namų (vėliau Šventosios kultūros centro) kolektyvas. Panaikinus Šventosios kultūros centrą, „Eldija“ įsijungė į Palangos kultūros centro meno kolektyvų šeimą. Per ilgą savo gyvavimo laikotarpį „Eldija“ patyrė ir struktūrinių metamorfozių – gyvavo ir kaip vokalinis ansamblis, ir kaip kaimo kapela, jungianti instrumentinę bei vokalinę grupę, duetą bei kvartetą. 

Dabartiniu laikotarpiu „Eldija“ gyvuoja kaip moterų vokalinis ansamblis, kurio repertuare – retro stiliaus dainos apie meilę. Kolektyvas repetuoja pirmadieniais nuo 18 val. Šventosios paviljone (Topolių g. 4). Vadovė Jūratė Baršauskienė, tel. +370 671 06239.

KAMERINIS CHORAS
KAMERINIS CHORAS

Palangos kultūros centro mišrus kamerinis choras susibūrė 2014 m. rudenį. Choro įkūrėjas, meno vadovas ir dirigentas – Edmundas Jucevičius. Kamerinis choras yra ne tik nuolatinis Palangos miesto švenčių ir minėjimų dalyvis, tačiau aktyviai įsijungia ir į respublikinius renginius. Dalyvauta festivaliuose Pakruojyje, Kretingoje, Kaune, Raseiniuose, Joninių šventėje ant Rambyno kalno, Vakarų Lietuvos dainų šventėje Klaipėdoje, Šiaurės Lietuvos chorų festivalyje Pasvalyje, Kauno dainų šventėje. 2018 m.  –  su didžiuliu malonumu dalyvavo pirmoje savo  respublikinėje Dainų šventėje „Vardan tos…“ Vilniuje.

Choras su koncertinėmis programomis sėkmingai reprezentuoja Palangos miestą ir užsienio šalių chorinės muzikos festivaliuose ir konkursuose:
2017 m. „ISTRA CHOIR MUSIC FESTIVAL 2017“ Porač mieste (Kroatija) – pristatyta koncertinė programa.
2018 m. „PRAGA CANTAT 2018“ (Čekija) – laimėtas aukso diplomas su privalomu kūriniu mišrių chorų kategorijoje.
2019 m. „KALAMATA International Choir Competition and Festival“ (Graikija) – laimėti du apdovanojimai – sidabro diplomas mišrių chorų kategorijoje ir aukso diplomas liaudies muzikos kategorijoje.

2023 m. „Hull International Choir Competition 2023“ (Anglija) – laimėti du apdovanojimai – aukso diplomas mišrių chorų kategorijoje ir sidabro diplomas – sakralinės muzikos kategorijoje.
2018 m. Lietuvos Nacionalinio Kultūros Centro komisijos įvertinimas – I kategorijos suteikimas, taip pat apdovanotas „Debiuto Lietuvos chorinėje padangėje“ prizu.
2020 m. Lietuvos Nacionalinio Kultūros Centro „AUKSO PAUKŠTĖS“  laimėtojas
– „Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas“ nominacijoje.

2023 m. – apginta I kategorija Lietuvos chorų konkurse, kurį organizuoja Lietuvos Nacionalinis Kultūros Centras.

Choro iniciatyva nuo 2019 m. pavasario Palangoje gimė naujas kultūrinis „produktas“ – chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“. Tai bendras Palangos kultūros ir jaunimo centro bei kamerinio choro organizuojamas renginys, kurio pagrindinė mintis ir idėja – chorinės muzikos šventė, kurioje būtų pristatomas stambios formos chorinės muzikos projektas. Renginio vieta – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Šventėje jau skambėjo J. Rutter „Magnificat“, M.K.Čiurlionio „De Profundis“, D.Zakaro „Magnificat“, K.Jenkins „Symphonic Adiemus“.

Choras apie save: „Palangos kultūros centro kamerinis choras – tai muziką pamilusių žmonių kolektyvas, kurio didžiulis džiaugsmas yra skleisti muzikos grožį ir būti išgirstiems. Susibūrėme iš didelės meilės muzikai, noro dainuoti ir tikėjimo, jog įmanoma kasdienybę nuspalvinti gražesnėmis spalvomis. Choro siekis – įžiebti kaitrią ugnį klausytojų širdyse. Kaip patys sau sakome – susitikome tam tikru laiku, tam tikroje vietoje ir tuo labai džiaugiamės… Dainuojame nuo 2014 m rudens… Vis dar norime dainuoti!“

Jei iš tiesų JAUTI, kad labai NORI muzikuoti ir tikrai NEGALI be dainos, ateik pas mus – gal mes TAU padėsime… Esame atviri JŪSŲ pasiūlymams, mintims ir idėjoms! Tariame nuoširdų „AČIŪ“ visiems mūsų BIČIULIAMS už DĖMESĮ ir PARAMĄ!

Kolektyvas repetuoja antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 19.00 val. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje (Maironio g. 8, Palanga)
Vadovas Edmundas Jucevičius, tel. +370 688 74753, el.p. edmarave@gmail.com
Koncertmeisteris Vincas Paulauskas

Choro kūrybinę, koncertinę veiklą galite stebėti ir čia: https://www.facebook.com/palangoskamerinischoras/?fref=ts

JŪROS ŠAULIŲ VYRŲ CHORAS
JŪROS ŠAULIŲ VYRŲ CHORAS

Jūros šaulių vyrų choras susiformavo iš 1981 m. Arvydo Krisiukėno įkurto Palangos kultūros centro vyrų choro. Nuo 1985 m. chorui vadovavo Aloyzas Žilys, o nuo 1998 m. iki 2014 m. – Edmundas Jucevičius. 

Dabartinis choro vadovas Rimgaudas Juozapavičius chorą veda nuo 2014 m. Visi kolektyvo vyrai yra šaulių sąjungos nariai. Choro repertuare – kareiviškos, tremtinių, liaudies dainos, lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai, kuriais kolektyvas siekia Palangos bendruomenės nariams skiepyti meilę Tėvynei, tradicijai, ugdyti patriotiškumą.
Choro nariai yra aktyvūs valstybinių švenčių dalyviai ir organizatoriai. Kolektyvas kasmet dalyvauja Laisvės gynėjų, Valstybės atkūrimo, Nepriklausomybės atkūrimo, Karaliaus Mindaugo karūnavimo, Gedulo ir vilties, Kariuomenės, Juodojo kaspino, Europos paveldo dienoms paminėti skirtuose renginiuose, tradiciškai dalyvauja – koncertuoja pėsčiųjų žygyje skirtą 1923 metų Klaipėdos krašto sukilimui. Aktyviai dalyvauja šaulių veikoje. Koncertuoja įvairiuose respublikos šaulių renginiuose, minėjimuose. Dainuoja kitose kiekvienam Lietuvos piliečiui svarbiose ir brangiose šventėse.

Choras dalyvavo respublikinėje šimtmečio dainų šventėje Vilniuje 2018m,  tarptautinėje dainų ir šokių šventėje „Nepalikim su negalia vienų“ Šventojoje (2015, 2016, 2017, 2018, 2019),  respublikiniame vyrų choro festivalyje Tauragėje „Užtraukim, vyrai, dainą“ (2016, 2017, 2018, 2019),  Lietuvos vakarų krašto dainų šventėje Klaipėdoje (2016, 2017, 2018, ), lygių balsų chorų šventėje „Su jūra dainuok“ Palangoje (2015, 2016, 2017, 2019). 2017 m. spalio 1 d. kolektyvas koncertavo Latvijos respublikoje, Saulkrasti katalikų bažnyčioje. 2018 metų sausio 12 d. Jūros šaulių vyrų choras sėkmingai koncertavo Lietuvos Respublikos Seime.

2021 m. kolektyvas paminėjo veiklos 40-metį.
Jūros šaulių vyrų choras siekia nuolat atsinaujinti ir priima į savo būrį naujus narius, tad jei gyvenate Palangoje ir turite didelį norą dainuoti, esate maloniai kviečiami įsijungti į darnų vyrų kolektyvą.


Repeticijos vyksta Palangos bendruomenių namuose (Jūratės g. 11) pirmadieniais , trečiadieniais 18.30 – 20.00 val.
Mus sekite www.facebook.com/sauliuchoras

 

Vadovas Rimgaudas Juozapavičius, tel. +370 683 17825,
el. p. rimgaudasjuo@gmail.com

MOTERŲ VOKALINIS ANSAMBLIS „GUBOJA"
Moterų vokalinis ansamblis

„GUBOJA"

Moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ savo ištakose susibūrė kaip Palangos kultūros centro moterų choras. Choro įkūrėjas ir pirmasis vadovas (1975-1979) buvo Jonas Samoška. 1979-1989 m. chorui vadovavo Vilis Piparas. Nuo 1989 m. chorą perėmė dabartinis vadovas Rimgaudas Juozapavičius. 1992 metais choras reorganizuotas į moterų vokalinį ansamblį ir pavadintas „Guboja“. 
„Guboja“ – tai kolektyvas muziką ir dainą mylinčių moterų, kurios ne tik dalyvauja Palangos miesto kultūriniame gyvenime bei atstovauja Palangos kultūros ir jaunimo centrą kituose Lietuvos ir užsienio miestuose, bet ir aktyviai įsijungia į visuomeninę veiklą, kartu švenčia šventes, įtraukdamos į jas savo šeimos narius bei draugus. 
2018 m. sausio 12 d. sėkmingai koncertavo Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose.
2019 m. kolektyvas koncertavo Vatikane Visų Šventųjų bažnyčioje, bei Venecijoje – Šv. Petro Bazilikoje.

Kolektyvas  nuolat dalyvauja Palangos miesto renginiuose, ansamblių, chorų festivaliuose – „Šilų aidai“ Šilalėje, „Šventosios gaida“ Ukmergėje, „Prie jūros krantų“ Kaune, „Supinsiu dainužę“ Kauno raj., „Te skries aplink dainužė“ Veiviržėnuose, tarptautiniame festivalyje „Ave Maria“ Kaune, tarptautinėje dainų ir šokių šventėje „Nepalikim su negalia vienų“ Šventojoje, organizuoja teminius koncertus sveikatos centre „Energetikas“, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje kartu su Palangos literatais kasmet pakviečia į minėjimą – koncertą, skirtą Lietuvos kariuomenės dienai, Mindaugo karūnavimo dienai.

Kolektyvo organizuojama lygių balsų chorų šventė „Su jūra dainuok“ jau tapo tradiciniu renginiu, o 2017 m. į šią šventę įsijungus kolektyvams iš užsienio, dar ir tarptautiniu.
2021 m. kolektyvas dalyvavo respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“, kuriame ansambliai buvo suteikta aukščiausia I kategorija.

Moterų ansamblis siekia atsinaujinti ir priima į savo būrį naujas nares, tad jei gyvenate Palangoje ir turite svajonę dainuoti, esate maloniai kviečiamos įsijungti į gražų „Gubojos“ kolektyvą.


Vokalinis moterų ansamblis „Guboja“ repetuoja Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių alėja 1.) antradieniais, ketvirtadieniais nuo 18:30 val. iki 20:00 val. 

Vadovas Rimgaudas Juozapavičius
tel. +370 683 17825,
el. p. rimgaudasjuo@gmail.com

www.facebook.com/Guboja

 

„GRUBUSIS" TEATRAS
GRUBUSIS" TEATRAS

Palangos „Grubųjį“ teatrą 1993 metais, pasinaudodamas anglų režisieriaus – eksperimentatoriaus Peter Brook viena iš teatro sampratų, bei padedant tuometinei kultūros centro vadovei Danutei Mukienei, įkūrė režisierius Virginijus Milinis.
Mėgėjų teatras savo kūrybines galias išbandė statydamas skirtingiausio žanro, epochų ir autorių kūrinius. Režisierius šitaip elgiasi sąmoningai, norėdamas išvengti sceninių štampų ir nesuformuoti aktorių amplua.
Kokiai nors vienai krypčiai teatrą sunku priskirti. Viename spektaklyje išryškėja vienoks jo bruožas, kitame – kitoks. Artimiausias šiam kolektyvui – farsas, satyra, komedija.
Štai ką teatro režisierius Ramūnas Abukevičius rašo apie „Grubųjį“ teatrą po XXIII Lietuvos suaugusiųjų teatrų apžiūros – šventės „Atspindžiai“ regioninio turo Jurbarko kultūros centre: Palangos „Grubusis“ teatras ėmėsi J. M. Singo pjesės „Šaunuolis iš vakarų pakrantės“, režisierius Virginijus Milinis. Teatras savitas, turintis unikalų režisūros braižą, puikių aktorių trupę. Susitikimas su šiuo teatru visada intriguojantis, jie niekada nepalieka žiūrovų abejingais ir sukelia visą audrą prieštaringiausių vertinimų, bet tai – vienas stipriausių teatrų Lietuvoje. Nenuvylė ir šis susitikimas. Aktoriai kuria airiškos dvasios sklidiną spektaklį, personažai ryškūs ir įtaigūs, istorija pasakojama aiškiai ir žaismingai. Autoriaus duotos aplinkybės režisūros sprendimų ir aktorinių prisitaikymų dėka tampa įdomiomis ir intriguojančiomis.“

„Grubusis“ teatras dalyvavo šiuose renginiuose: mėgėjų teatrų apžiūrose „Atspindžiai“ (1996 m. baigiamojoje „Atspindžių“ šventėje Lietuvos nacionaliniame teatre su N. Gogolio „Vedybomis“), „Nougne graži Žemaitėjė“ Telšiuose, komedijų festivalyje „Cha…cha…’’ Telšiuose, „Vėinė jouka’’ Kretingoje, tarptautiniame festivalyje „Aidas – 97; 99; 2001“ Jonavoje, „Lietuva juokiasi – 96“ Vilniuje, „Kaukutis – 98“ Kretingoje, Klaipėdos universiteto penkmečiui skirtoje šventėje, B. Sruogos 100-mečio renginiuose, „Kauno rampa – 97; 2002“, žemiečių šventėje Naujamiestyje. Teatras su spektakliais lankosi kolegų teatruose Jonavoje, Pasvalyje, Punske, Klaipėdoje, ir kitur. 2001 m. Palangos kultūros ir jaunimo centro ,,Grubusis“ teatras apdovanotas „Aukso paukštės” nominacija kaip geriausias metų teatras už spektaklį „Vaidiname Valančių“.

„Grubusis“ teatras sukūrė šiuos spektaklius:

  1. M. Fermo „Vienoje šeimoje“ (pagal „Durys pyška!“), rež. V. Milinis
  2. H. Zudermanas „Jonas ir Erdmė“, rež. V. Milinis
  3. N. Gogolis „Vedybos“, rež. V. Milinis
  4. K. Ostrauskas „Gyveno senelis ir senelė“, rež. R. Skersis
  5. K. Saja „Maniakas“, rež. V. Milinis
  6. V. Lansbergis-Žemkalnis „Uošvė į namus – tylos nebus“, rež. V. Milinis
  7. P. Tiurini „Žiurkių medžioklė“, rež. V. Norvaišytė
  8. V. Milinis „Vaidiname Valančių“, rež. V. Milinis
  9. A. Škėma „Kalėdų vaizdelis“, rež. V. Milinis
  10. A. Rūkas „Bubulis ir Dundulis“, rež. V. Milinis
  11. „Viena žmogaus diena“ (pagal J. Glinskio ir V. Katiliaus kūrybą), rež. V. Milinis
  12. „Ant marių krašto, Palangos miestely“ (pagal legendas ir padavimus, surinktus E. Adiklienės), rež. V. Milinis, scenografas P. Baronas, gyvas garsas folkloro ansamblio „Mėguva“
  13. „Paskutinis kavalierius“ (pagal J. Bergmano noveles), rež. V. Milinis, scenografas R. Jurgelis
  14. „Pasaka apie angelus“ (pagal Vytauto V. Landsbergio kūrybą), rež. V. Milinis, scenografas P. Baronas
  15. „Amerika Palangoj“ (pagal Keturakio komedija „Amerika pirtyje“), rež. V. Milinis
  16. M. Macevičiaus „Goodbye, my love“, rež. V. Milinis
  17. M. Matišič „Moteris be kūno”
  18. K. Donelaitis „Metai.Žiemos rūpesčiai”
  19. J. M. Synge „Šaunuolis iš vakarų pakrantės”
  20. A. Kotliar „Moterų laimė”
  21. D. Čepauskaitė „Musė”
  22. „Laikykis, Vydūne“, (scenarijus ir rež. V. Milinis
  23. „Tanato viešbutis“ (pagal A.Morua novelę), scenarijus ir rež. V. Milinis
  24. „Marso naujienos“ (pagal Dominik Moll scenarijų, filmo „Naujienos iš Marso planetos“ adaptacija), rež. V. Milinis

Už 2016 m. darbus – J. Synge „Šaunuolis iš vakarų pakrantės“ ir A. Kotliar „Moterų laimė“ – Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamose apžiūrose „Atspindžiai“ „Grubusis“ teatras nominuotas 4 apdovanojimams: 1) ryškiausias sezono režisierius(V. Milinis); 2) ryškiausia sezono užsienio dramaturgijos interpretacija; 3) ryškiausia sezono scenografija; 4) ryškiausias sezono moters vaidmuo (R.Milinienė už radio laidų vedėjos vaidmenį A.Kotliar „Moterų laimė“).
2019 m. minint pasaulio lietuvių bendruomenės metus Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras spalio 24 – 29 d. išvyko į Norvegijos Karalystę su spektakliu „Laikykis, Vydūne!“. Norvegijos lietuvių bendruomenės kvietimu spalio paskutinįjį savaitgalį ,,Grubusis’’ teatras pasirodė Dramene ir Osle.

2021 m. Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklis „Tanato viešbutis“ (pagal A. Morua novelę Mirties pensionas”, režisierius Virginijus Milinis) respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ nominuotas net keturiose kategorijose:
Nominacija „Ryškiausias antro plano vaidmuo”
Aktorius Ramūnas Dzimidas kontrolieriaus, vairuotojo, kelnerio, viešbučio patarnautojo vaidmenyse.
Nominacija „Ryškiausias spektaklio scenarijus, inscenizacija”
Virginijaus Milinio inscenizacija spektakliui „Tanato viešbutis”
Nominacija „Ryškiausias vyro vaidmuo”
Aktorius Albertas Martinaitis Žano Monje vaidmenyje
Nominacija „Ryškiausia spektaklio scenografija”
Spektaklio „Tanato viešbutis” dailininkė ir scenografė Atėnė Jasaitė

„Grubusis“ teatras repetuoja kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir ketvirtadienį 18.30 val.
Kurhauzo teatro salėje, Grafų Tiškevičių alėja
1.
Režisierius Virginijus Milinis, tel. +370 674 40098, el. p. virgismil64@gmail.com
Pastatymų vadovė Rita Milinienė

PAGYVENUSIŲ LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS „BOČIAI"
VYRESNIŲJŲ LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ GRUPĖ „BANGUOLIS"

VYRESNIŲJŲ LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ GRUPĖ „BANGUOLIS"

Palangos kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“ savo kūrybinę veiklą pradėjo 1996 m. Banguolis – jūros augalas, ypač gausiai aptinkamas Baltijos jūros pakrantėje prie Palangos.
Šokių kolektyvą subūrė choreografė Janina Serapinienė. Pasitelkdamas tautinį šokį „Banguolis“ stengiasi perteikti Žemaitijos regiono subtilybes: charakterį, kostiumo išskirtinumą. Per du dešimtmečius kolektyvas tapo brandus ir yra kviečiamas atstovauti ne tik Palangos miestui, bei ir Lietuvai – dalyvauja miestų bei miestelių renginiuose, Respublikinėse dainų šventėse, Europiadose – tarptautiniuose Europos tautų kultūros festivaliuose. „Banguolis“ ne tik glaudžiai bendradarbiauja su kitų Lietuvos miestų šokių kolektyvais, bet su lietuvišku tautiniu šokiu jau spėjo supažindinti ir Prancūzijos, Ispanijos, Švedijos, Italijos, Vokietijos, Šveicarijos, Kroatijos, Suomijos gyventojus bei svečius.

Šokių grupės „Banguolis“ kūrybinę veiklą vainikavo kolektyvo vadovės sumanytas ir inicijuotas  tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Pirmasis festivalis įvykęs 2017 m. tapo tradiciniu.  Festivalyje  jau dalyvavo šokėjai iš įvairių Lietuvos vietovių bei Latvijos, Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos tautinių mažumų šokių kolektyvai. Šokiai ir muzika  pasklida įvairiose Palangos erdvėse ir įtraukia į šokio sūkurį miestelėnus bei kurorto svečius.
Kolektyvas nuolat atsinaujina, priimdamas į savo būrį naujus narius, tad jei gyvenate Palangoje ir turite svajonę šokti, esate maloniai kviečiami įsijungti į jaunatvišką „Banguolio“ kolektyvą.

Kolektyvas repetuoja Palangos senosios gimnazijos koncertų salėje (Jūratės g. 13, Palanga) kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 19 val.
Vadovė Janina Serapinienė, tel. +370 678 10055
Akompaniatorė Barbara Vaicekauskaitė, tel. +370 685 31319

FOLKLORO ANSAMBLIS „MĖGUVA"

FOLKLORO ANSAMBLIS „MĖGUVA"

Palangos kultūros centro folkloro ansamblis ,,MĖGUVA” įsikūrė 1988 m. ir pasivadino istorinės kuršių žemės, kurios centru buvo Palanga, pavadinimu – „Mėguva“ .Tęsti Palangos krašto tradicijas – ansamblio pagrindinis tikslas. Visa tai atsispindi kasmet parengiamose naujose teminėse programose, perteikiančiose palangiškio požiūrį į savo miesto bei krašto istoriją, paremtą šio krašto XIX a. pab. – XX a. folkloru. „Mėguvos“ repertuare vienbalsės vietinių šventojiškių, pamario krašto dainos, daugiabalsės žemaičių dainos, senosios kantičkų giesmės, romansai, sakmės ir pasakojimai, rateliai, žaidimai, šokiai ir instrumentinė muzika, šiuolaikinės folkloro interpretacijos, sutartinės ir kalendorinės kitų regionų dainos. Ansamblio repertuaro pamatus padėjo buvę ansambliečiai – puikūs pateikėjai ir ryškios asmenybės – Regina Andriekutė, Petras Kazlauskas, Petras Domeika, Kazys Jakubauskas. Prasminga kolektyvo veikla pastebėta ir įvertinta – Lietuvos nacionalinės kultūros centro specialistų „Mėguva“ buvo pripažinta geriausiu 1999 m. miesto folkloro ansambliu ir nominuota apdovanojimui „Aukso paukštė“. Folkloro ansamblis atstovavo Lietuvai tarptautiniuose festivaliuose Latvijoje, Suomijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Belgijoje, Vengrijoje.
Mėguviškiai ne tik sėkmingai koncertuoja, dalyvauja tarptautiniuose folkloro festivaliuose ir įvairiose šventėse, bet ir patys organizuoja šventes mūsų kurorte. Pačiu gražiausiu metų laiku Palangoje – pavasarį, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą, ,,Mėguva“ kviečia į Jurgines. Smagioje atbundančios gamtos šventėje išskirtinę nuotaiką kuria folkloro kolektyvai iš visos Lietuvos, lalėdami savomis tarmėmis ir mirgėdami gražiausiai tautinias kostiumais.
Ansambliečiai yra įkūrę Palangos krašto etnoklubą „Mėguva“. Taip prisideda prie tradicinių amatų populiarinimo, mokina audimo amato, organizuoja parodas, inicijuoja ir vykdo tarptautinius projektus. Klubas išleido Palangos krašto tradicinės muzikos kompaktinę plokštelę ,,Ant marių krašto Palangos miestely” ir video filmą ,,Jurginės Palangoje”. Klubo ir ansamblio vadovė Zita Baniulaitytė
Nuo 1997 m. instrumentinei grupei vadovauja Diana Šeduikienė. Metams bėgant, muzikantai keitėsi, kapelijos sąstatas buvo pats įvairiausias, bet tikslas visada išliko tas pats – su didžiausiu malonumu groti savo krašto tradicinę muziką. Daug patirties vadovaujant pasisemta iš tradicinių liaudies muzikantų – tai ir repertuaras, ir grojimo maniera. Per tuos metus dalyvauta daugelyje festivalių, švenčių, varžytuvių.
Visada laukiam besidominčių tradicine liaudies kultūra ir svečių, ir norinčių tapti mėguviškiais!
Folkloro ansamblis ,,MĖGUVA” repeticijos vyksta
Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių alėja 1) kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 19 val.
Vadovė Zita Baniulaitytė, tel. +370 685 53238, el. paštas pmeguva@gmail.com
Instrumentinės grupės vadovė Diana Šeduikienė, tel. +370 618 32187, el. paštas dianased@gmail.com