Užburiantis kamerinio orkestro „Cantus“ koncertas „Pavasario glissando“

Gegužės 13 d. 18 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje skambės koncertas, žadantis pažerti tikrus muzikos perlus, įnešti į kiekvieno klausytojo širdį pavasariškos gaivos gūsį ir įtikti bet kuriai auditorijai, nes programoje – lobiai, kuriuos mums paliko įvairių epochų genijai – nuo baroko iki šių dienų. Apie koncertą pasakoja orkestro vadybininkė Irena Žilinskienė:

 

Kuo klausytojus nustebins ši programa?
Koncerto pavadinimas – „Pavasario glissando“. Glissando – itališkas muzikinis terminas, kuris reiškia slydimą. Atsižvelgdami į tai, kad į Palangos kurortą žmonės vyksta pailsėti, šiam koncertui parengėme ypatingą programą. „Slysime“ per epochas, per žanrus. Didžioji programos dalis-populiari, melodinga ir užburianti. Tai ir elegantiškasis barokas, ir lengvojo žanro muzika, ir visų pamėgtos neapolieitškos dainos.
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad šį koncertą papuoš bene tituluočiausia LNOBT primadona Joana Gedmintaitė, pelniusi visus Lietuvos operos meno apdovanojimus. Joana savo profesionalumu, gilia menine pajauta, šiluma, nuoširdumu niekada nepalieka abejingų.
Klausytojas mėgausis smuikininkės Dalios Suraučiūtės iš auksinio klasikinės muzikos šedevrų kolekcijos sąrašo atliekamais Austrijos smuikininko ir kompozitorius Fritzo Kreislerio kūriniais.
Netikėtas, puikiai derantis kamerinio orkestro ir latvių akordeonisto Raimonds Ungurs muzikavimas visuomet iššaukia publikos ovacijas.
Klausytoją intriguoja ir kamerinio orkestro „Cantus“ unikali sudėtis. Orkestre muzikuoja Lietuvos kamerinio, Lietuvos valstybinio simfoninio, Lietuvos nacionalinio simfoninio, LNOBT orkestrų artistai, taip pat muzikos pedagogai.
Taigi, pasimėgavę „Pavasario glissando“ jaukiu koncertu po truputį „slysime“ į vasarą, kuri visai čia pat.

 

Ar orkestras pirmą kartą koncertuos kurhauze?
Kamerinis orkestras „Cantus“- ne vienintelis, kuris paklūsta profesoriaus Ričardo Sviackevičiaus rankos mostui. Maestro vadovauja ir profesionaliam akordeonų orkestrui „Consona“, kuris labai dažnai koncertuoja Palangos kurhauze. Kamerinis orkestras „Cantus“, ilgai puoselėjęs svajonę pradžiuginti savo muzikavimu Palangos publiką, pagaliau šią svajonę įgyvendina. Kodėl tik dabar? Svajojome seniai. Prasidėjo pandemija, kuri sujaukė planus ir nukėlė visus renginius. Vėliau du metus „laukėme“ eilėje. Palangos kurhauzo koncertų salė labai populiari ne tik tarp Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjų. Ją išbandė ne vienas užsienio muzikantas, salė tampa puikia kūrybinio starto erdve ne vienam jaunajam muzikantui. Tikimės, kad šis orkestro „Cantus“ koncertas publikai patiks ir kurhauzo salėje teks dar ne kartą koncertuoti.

 

Ar orkestro muzikantai dažnai lankosi Palangoje? Kuom jums ypatingas šis miestas?
Žinoma, muzikantai su šeimomis Palangoje lankosi dažnai. Negalima nemylėti jūros kvapu, pušų aromatu pripildyto mūsų mylimo kurorto. Kiekvienas atvykęs ras kuo užsiimti-renginių gausa, pramogos, balto smėlio kopos, paplūdimiai, vėsios jūros bangos, žaidimų erdvės vaikams, šurmuliuojančios gatvės…Ypatinga atmosfera, kuri vilioja ir kviečia grįžti.
Užburiantis kamerinio orkestro „Cantus“ koncertas „Pavasario glissando“.

Bilietus platina: KAKAVA.LT

sekite mus facebook

renginiai