UNIKALI FORTEPIJONO MUZIKOS PROGRAMA „88 JŪROS SPALVOS“

Liepos 30 dieną, 19:00 Palangos kurhauzo salėje nuskambės unikali fortepijono muzikos programa „88 jūros spalvos“. Jos atlikėjai – didžiausios Baltijos šalyse fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ pianistai iš dešimties pasaulio šalių.

Dar niekur pasaulyje neskambėjusi programa – tarytum muzikinis jūros kaleidoskopas, leidžiantis publikai nardyti per muzikos epochas ir patirti vis skirtingus kompozitorių braižus, gvildenant tą pačią temą. Šioje fortepijoninių miniatiūrų kolekcijoje savo vietą rado ir Georgo Friedricho Haendelio „Jūreivių šokis“, ir Claude Debussy „Burės“, ir Maurice Ravelio „Valtelė okeane“, ir net iš filmų garso takelių puikiai pažįstamo Yanno Tierseno „Porz Goret“. Skirtingiausiems publikos skoniams pritaikytoje programoje – tiek pamėgti kompozitoriai Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Franzas Schubertas, Fredericas Chopinas, Felixas Mendelssohnas, tiek itin retai Lietuvoje skambantys vardai, kaip Williamas Bainesas, Luciano Berio, Charles Koechlinas ar Selimas Palmgrenas, neabejotinai tapsiantys publikos atradimais.

Programos sumanytojas – prie jūros užaugęs pianistas Gintaras Januševičius, jau beveik 20 metų reziduojantis Vokietijoje. „Mano užduotis buvo ir paskirų gabaliukų sukurti tarytum jūros mozaiką, išryškinant kiekvienos jos detalės spalvas ir charakterius. Kiekviena šios programos pjesė – vis kitokia jūros interpretacija. Kai daugelis mūsų, žvelgdami į jūrą mato vandenį ir bangas, kompozitoriai mato visą galaktiką skirtingų jausmų ir atspalvių. Tikiu, kad po šio koncerto ne vienas klausytojas į jūrą žiūrės visiškai kitomis akimis, o galbūt ir ausimis.“ Įdomu tai, kad pianistai patys galėjo pasirinkti, koks šios programos kūrinys jiems būtų ir įdomiausias, ir parankiausias atlikti.

Koncerto rengėjas – Palangos kultūros ir jaunimo centras, renginys nemokamas. Su akademijos dalyviais galima susipažinti puslapyje www.kpm.lt, o taip pat – akademijos socialinėse platformose Facebook ir Instagram.

 

sekite mus facebook

renginiai