SAUSIO 13 MINĖJIMAS PALANGOJE – LAISVĖS ŠVIESA

Šiais metais Palangoje minint Sausio 13-osios įvykius jau tradicine tapusi šviesos eisena nebus organizuojama, tačiau miesto centre įsižiebs „Laisvės šviesos“ instaliacija, kurią praeiviai galės apžiūrėti net kelis mėnesius.

Keturiolika šviesos ir prisiminimų instaliacijų sušvis Palangos istorijai svarbiose vietose: Palangos Nepriklausomybės aikštėje (10 instaliacijų) ir prie paminklo skirto generolui Jonui Žemaičiui atminti (4 instaliacijos).

„Laisvės šviesa“ įprasmina piliečių pasiaukojimą ir ryžtą dėl šalies laisvės. Keturiolika instaliacijų skirtos pagerbti keturiolika žuvusių laisvės gynėjų. Jose pateikiami žuvusiųjų asmenų nuotraukos, biografinės detalės, Palangos ir Šventosios gyventojų prisiminimai, pasakojimai, Palangos jaunimo piešiniai, mintys apie laisvės vertę. Instaliacijose galite sužinoti apie Palangos gyventojų patirtis ne tik prieš trisdešimtmetį, bet ir išvysti fotografijas, kuriose įamžinta per pastaruosius keletą metų vykę Laisvės gynėjų dienos minėjimai.

Medžiaga surinkta išPalangos viešosios bibliotekos kraštotyros fondo, Palangos kultūros ir jaunimo centro archyvų, Palangos laikraščių – „Palangos tiltas“, „Vakarinė Palanga“. Istorinių nuotraukų autoriai – Juozas Baltiejus ir Aldas Kazlauskas.

Šviesos instaliacijas palangiškiai galės apžiūrėti nuo sausio 12 d. iki kovo 11 d., projekto autorius – Palangos kultūros ir jaunimo centras.

Sausio 13 d. 8 valandą Palangos kultūros ir jaunimo centras jungiasi prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir dešimčiai minučių kurhauzo languose įžiebs vienybės ir atminimo žvakutes. „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau keturioliktą kartą. Kviečiame visus jungtis prie iniciatyvos ir savo languose uždegti atminimo žvakutes. Ties kiekvienu lango viduriu  pastatoma po žvakę. Žvakės turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas neužstotų jų liepsnos. 8.00 val. dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir uždegamos žvakės.

Kaip ir kasmet šią dieną jūros šaulių vyrų choro atstovai išreikš pagarbą žuvusiems laisvės gynėjams padėdami gėlių prie gen. J.Žemaičio paminklo, bažnyčioje nuotoliniu būdu vyks Šv. Mišios už laisvės gynėjus (transliacija sausio 13 d. 18 val., www.facebook.com/Palangaparapija).

Reikšmingų Lietuvai datų minėjimų proga Palangoje trispalvėmis įšviestas Palangos Kurhauzas ir Palangos miesto savivaldybės pastatas, Šventojoje – centrinės aikštės pastatas.

sekite mus facebook

renginiai