Palangos kultūros ir jaunimo centras: „Karantinas – puikus laikas tobulėti“


Šiuo sudėtingu ir neįprastu laiku, kai viena neigiama žinutė veja kitą, kai visi iki vieno renginiai atšaukiami arba įgauna kitas formas, Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda gavo puikią dovaną – investiciją į profesinį ir asmeninį tobulėjimą.
Savaitės pradžioje Lietuvos nacionalinis kultūros centras pradėjo visą mėnesį truksiantį nuotolinių seminarų ciklą regionų kultūros centrų bendruomenei. Į seminarus užsiregistravo daugiau nei 600 dalyvių iš visos Lietuvos. Kaip sveikinimo kalboje kalbėjo nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, tai pirmi tokio mąsto seminarai kultūros žmonėms, sukvietę tiek daug dalyvių. Nors laikas ir įtemptas, renginiai stabdomi, metų pabaiga – reikia perkonstruoti veiklas, visgi tai puikus laikas atrasti naujų dalykų, efektyviai susijungti visai Lietuvai, niekur neišvažiuojant iš namų. Direktorius taip pat pažymėjo, kad tokius savo srities asus pakviesti į nuotolinę konferenciją kultūros centrams, nėra taip lengva, „bet dėl karantino galime sau leisti daugiau. Juk jūs [kultūros žmonės] esate tie, kurie strategų formuojamas mintis paverčiate kūnu.“
Virtualius seminarus veda ne tik renginių režisieriai, teatrų pedagogai, bet ir visuomenei žinomi žmonės, tokie kaip Edita Mildažytė, neuromokslininkė Urtė Neniškytė. Programoje nemažai emocinio intelekto kompetencijų lavinimo trenerių, neurolingvistinio programavimo specialistų, strateginės lyderystės kompetencijų konsultantų.
PKJC direktorė Vita Petrauskienė: „Gyvename ir dirbame mums visiems neįprastu laiku ir rėžimu. Dabartinė situacija kėlė ir dar kels gausybę iššūkių ir pokyčių mūsų veikloje ir gyvenime. Tačiau ir šioje situacijoje į pokyčius reikia žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių. Nepaprastai džiugu, kad Nacionalinis Lietuvos liaudies kultūros centras parengė įspūdingą mokymų programą, ne tik įstaigos vadovams, bet ir kūrybinei komandai. PKJC komanda aktyviai įsijungė į šį visą mėnesį truksiantį mokymų procesą, kuris papildys mūsų visų minčių ir veiklų žemėlapį.” Pirmųjų seminarų nauda džiaugiasi ir kultūrinės veiklos vadybininkė Mantė Lukošienė: „Ypač patiko pirmoji paskaita, kuri labai atgaivino vidinę motyvaciją ir priminė, kaip svarbu norint išlikti kūrybišku neapleisti savęs visapusiškai.“ Jai antrina vadybininkė Indrė Žvikaitė: „Buvo naudinga išgirsti ar dirbdami komandoje vadovaujamės teisingais komunikacijos modeliais, taip pat įsivertinti savo darbą ir kaip dar galima produktyviau organizuotis darbus karantino metu”.
Emocinio intelekto kompetencijų lavinimo trenerė Nomeda Marazienė seminarų ciklą pradėjo tokiais žodžiais: „Jūs visi čia susirinkote, nes siekiate tapti iš gero geresniu“. PKJC darbuotojai visą mėnesį savo įžvalgomis apie išklausytus seminarus dalinsis Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook socialinėje erdvėje.

sekite mus facebook

renginiai