PALANGA RUOŠIASI ŠVĘSTI LIEPOS 6-ĄJĄ

2022-06-29

PALANGA RUOŠIASI ŠVĘSTI LIEPOS 6-ĄJĄ

Valstybės Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos proga jau šeštus metus iš eilės Palangoje organizuojama šventė, kurioje netrūks veiklų šeimoms, kurorto gyventojams ir svečiams.

 

Nuo 13 val. iki 16 val. prie Grafų Tiškevičių alėjos esančioje pievelėje vyks šventė-piknikas „Pozityviai“. Čia visų lauks interaktyvios veiklos, žaidimai, linksmybės su DokiPoki animatoriais, kurie visus pasitiks persikūniję į karaliaus ir karalienės personažus. Pirmą kartą bendradarbiaujant su Hocopack, jauniausieji šventės dalyviai galės susikurti ekologišką kartoninę tvirtovę ar Gedimino pilies bokštą, nuspalvinant jas mėgstamiausiomis spalvomis ar piešiniais. Šventės vedėjai taip pat dovanos visiems kartonines karūnas, o aktyviausiųjų dalyvių laukia „Vakaro žvaigždės“ dovanėlės – žurnaliukai „Vakaro Žvaigždelė“ bei labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygutės vaikams. Baldų gamyba „UAB Medis“ šventinio pikniko metu įkurs poilsio zoną su interaktyviais mediniais žaidimais.

 

18 val. Palangos koncertų salėje laukia vienintelis dramos ir šokio spektaklis Lietuvoje „Mindaugas“. Šiuolaikiškai atgimusioje vieno garsiausių šalies poetų Justino Marcinkevičiaus dviejų dalių dramoje „Mindaugas“ susipins baletas, vizualios projekcijos, įspūdingas apšvietimas ir specialiai šiam pastatymui kurta muzika bei choreografija. Mindaugo asmenį, valdovo vaizdinį ir valstybės pamatų kūrimo istoriją spektaklyje atskleis jaunos kartos režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės suburta komanda iš visos Lietuvos. Spektaklyje šoks profesionalūs Baltijos baleto teatro šokėjai, scenografijai išskirtinumo suteiks specialiai kuriamos vaizdo instaliacijos, girdėsis folkloras ir vargonų elektroninės sintezės.

 

21 val. tradiciškai įvairiose Palangos ir Šventosios vietose giedosime „Tautišką giesmę“. Šiemet pirmą kartą himnas bus giedamas Jūratės ir Kąstyčio skvere. Čia Lietuvos šaulių sąjungos nariai taip pat pristatys savo veiklą, ginkluotę ir ekipuotę. Šauliai bendraus su visuomene, pristatys šaulių „Motobūrio“ žygio per Lietuvą tikslus. Ant Birutės kalno himną giedosime su Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansambliu „Mėguva“, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje „Tautiška giesmė“ skambės su Palangos kameriniu choru. Šventojoje bendruomenė ir miesto svečiai himno giedojimui taip pat bursis centrinėje aikštėje ir prie gelbėjimo stoties.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti: https://www.facebook.com/events/1157500608143429?ref=newsfeed

 

sekite mus facebook

renginiai