Folkloro ansamblis „Mėguva”

Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis ,,MĖGUVA” įsikūrė 1988 m. ir pasivadino istorinės kuršių žemės, kurios centru buvo Palanga, pavadinimu – „Mėguva“ .Tęsti Palangos krašto tradicijas – ansamblio pagrindinis tikslas. Visa tai atsispindi kasmet parengiamose naujose teminėse programose, perteikiančiose palangiškio požiūrį į savo miesto bei krašto istoriją, paremtą šio krašto XIX a. pab. – XX a. folkloru. „Mėguvos“ repertuare vienbalsės vietinių šventojiškių, pamario krašto dainos, daugiabalsės žemaičių dainos, senosios kantičkų giesmės, romansai, sakmės ir pasakojimai, rateliai, žaidimai, šokiai ir instrumentinė muzika, šiuolaikinės folkloro interpretacijos, sutartinės ir kalendorinės kitų regionų dainos. Ansamblio repertuaro pamatus padėjo buvę ansambliečiai – puikūs pateikėjai ir ryškios asmenybės – Regina Andriekutė, Petras Kazlauskas, Petras Domeika, Kazys Jakubauskas. Prasminga kolektyvo veikla pastebėta ir įvertinta – Lietuvos nacionalinės kultūros centro specialistų „Mėguva“ buvo pripažinta geriausiu 1999 m. miesto folkloro ansambliu ir nominuota apdovanojimui „Aukso paukštė“. Folkloro ansamblis atstovavo Lietuvai tarptautiniuose festivaliuose Latvijoje, Suomijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Belgijoje, Vengrijoje.

Mėguviškiai ne tik sėkmingai koncertuoja, dalyvauja tarptautiniuose folkloro festivaliuose ir įvairiose šventėse, bet ir patys organizuoja šventes mūsų kurorte. Pačiu gražiausiu metų laiku Palangoje – pavasarį, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą, ,,Mėguva“ kviečia į Jurgines. Smagioje atbundančios gamtos šventėje išskirtinę nuotaiką kuria folkloro kolektyvai iš visos Lietuvos, lalėdami savomis tarmėmis ir mirgėdami gražiausiai tautinias kostiumais.

Ansambliečiai yra įkūrę Palangos krašto etnoklubą „Mėguva“. Taip prisideda prie tradicinių amatų populiarinimo, mokina audimo amato, organizuoja parodas, inicijuoja ir vykdo tarptautinius projektus. Klubas išleido Palangos krašto tradicinės muzikos kompaktinę plokštelę ,,Ant marių krašto Palangos miestely” ir video filmą ,,Jurginės Palangoje”. Klubo ir ansamblio vadovė Zita Baniulaitytė

Nuo 1997 m. instrumentinei grupei vadovauja Diana Šeduikienė. Metams bėgant,  muzikantai keitėsi, kapelijos sąstatas buvo pats įvairiausias, bet tikslas visada išliko tas pats – su didžiausiu malonumu groti savo krašto tradicinę muziką. Daug patirties vadovaujant pasisemta iš tradicinių liaudies muzikantų – tai ir repertuaras, ir grojimo maniera. Per tuos metus dalyvauta daugelyje festivalių, švenčių, varžytuvių.

Visada laukiam besidominčių tradicine liaudies kultūra ir svečių, ir norinčių tapti mėguviškiais!

Folkloro ansamblis ,,MĖGUVA” repeticijos vyksta

Palangos moksleivių klube (Vasario 16-osios 6, II a.) kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 19 val.

Vadovė Zita Baniulaitytė,  tel. +370 685 53238, el. paštas pmeguva@gmail.com

Instrumentinės grupės vadovė Diana Šeduikienė, tel. +370 618 32187, el. paštas dianased@gmail.com

Apie ansamblio veiklą taip pat skaitykite:

https://www.facebook.com/Folkloro-ansamblis-M%C4%97guva-333802040054318/

Smagios akimirkos iš folkloro ansamblio “Mėguva” veiklos čia

 

sekite mus facebook

renginiai