Profesionalaus scenos meno erdvė

 „Daugiau nei šimtmetį Palangos kurorte skamba žodis „kurhauzas“. Vieniems tai senosios ir romantiškosios Palangos prisiminimas, kitiems – jaunystės šėlsmo vieta, tretiems – ištisas vardynas. Kiekvienas laikmetis formavo savąjį  Palangos kurorto svetainės įvaizdį“ (Lukauskaitė A. Ar turi vardą Palangos Kurhauzas? // Vakarinė Palanga, 1999, rugpjūčio 7, p. 6.).

Šiandieną Kurhauzo salė tai profesionalaus scenos meno erdvė. Čia pasirodo klasikinio žanro žymiausi Lietuvos ir pasaulio atlikėjai. Čia skamba kamerinė, chorinė, džiazo ir liaudies muzika. Šiai salei nesvetimas ir populiarusis žanras. Scenos techninės galimybės leidžia rengti ir mono spektaklius.

Prieš ir po koncertų ir atlikėjai , ir klausytojai žavisi autentiškai atkurta salės erdve , stebisi išskirtine salės akustika. „…jaučiuosi ypatingai gerai kai salės akustika leidžia garsą valdyti pačiam..“ – Martynas Levickis; „…nuostabi salė, puikus instrumentas, norisi sugrįžti…- Lukas Geniušas, taip kalba garsiausiose  pasaulio salėse koncertuojantys atlikėjai.

 

Kurhauzo salės nuotraukos čia

 

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“

Siekiant užtikrinti profesionalaus meno sklaidą Palangos kurorte ištisus metus, gimė idėja rengti koncertų ciklą „Muzikos vakarai kurhauze“. Pirmasis šio ciklo koncertas įvyko 2018 m. sausio mėnesį, kuriame simfoninės muzikos programą pristatė Vilniaus muzikos mėgėjų simfoninis orkestras. Šio orkestro pasirodymas tapo tam tikra koncertų ciklo uvertiūra, kuria kasmet pradedami ištisus metus truksiantys „Muzikos vakarai kurhauze“.
Koncertų ciklas kviečia į aukšto meninio lygio koncertus, kuriuose dominuoje ne tik pripažinti scenos meistrai, bet ir jauni, talentingi atlikėjai, kurie tik pradeda savo kūrybinį kelią Lietuvoje, nors ir yra koncertavę daugelyje Europos ir pasaulio scenų. Taip pat su profesionaliais atlikėjais turi galimybę koncertuoti ir Palangos talentai. Žiūrovai jau turėjo galimybę išvysti šiuolaikinio šokio šokėją palangiškę Gretą Grinevičiūtę, Stasio Vainiūno muzikos mokyklos akordeonistą Mantą Leonardo Lizzi.
„Muzikos vakaruose kurhauze“ vykstantys koncertai išsiskiria įvairialype, aukšto meninio lygio programa, kuri pasižymi žanrų įvairove: simfoninės muzikos koncertai, įvairių sudėčių kameriniai koncertai, šokio/baleto spektakliai, edukacijos.  Siekiama, kad koncertų ciklo programa būtų įdomi ir priimtina įvairialypei klausytojų auditorijai.

 

sekite mus facebook

renginiai