Jūros ir žvejų šventė Šventojoje

2021 metų šventės programa čia: https://www.palangoskultura.lt/juros-ir-zveju-diena-sventojoje-2021/

 

2020 m. liepos 15 d.

Tradicijų tęstinumas

Prieš 86 metus Šventosios uoste  pirmą kartą buvo surengta Jūros dienos šventė. Tuo metu ši šventė buvo didelė pramoga Šventosios ir Palangos vasarotojams. Visi norintys nuo istorinio Palangos kurhauzo į Šventąją važiuodavo autobusais, o nuo Palangos jūros tilto–motorlaiviais. Siekiame atgaivinti šią gražią tradiciją Šventojoje ir rugpjūčio 1–2 dienomis kviečiame į dvi dienas truksiančią Jūros ir žvejų šventę. Nors laikas ir diktuoja savo renginių formatą, mūsų tikslas išlaikyti ir pratęsti svarbiausią tradiciją–pagerbti žvejus, kurių amatas yra labai nelengvas ir kartais labai pavojingas. Šventės metu pagerbsime Šventosio žvejus, kurie ištikimi jūrai ir žvejiškoms tradicijoms. Taip pat Šventosios Švč. Mergelės Marijos, Jūrų Žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už žuvusius jūroje.

Šventinė mugė ir edukaciniai užsiėmimai

Rugpjūčio 1- 2 dienomis, Jūros gatve nusidrieks 150 dalyvių mugė, kuri apsilankiusiems siūlys tautodailės dirbinių, maisto, ir be abejonės žuvies. Mugės dalyviai atvyks iš visų Lietuvos kampelių ir kaimyninės Latvijos. Jūros ir žvejų dienos šventėje ypač laukiamos šeimos, nes edukaciniai užsiėmimai bus skirti įvairaus amžiaus žmonėms. Šeimų ir mažųjų vasarotojų laukia net 7 edukacinės programos. Žolininkės mokys pasigaminti žolelių prieskonius su jūros druska ir jūros arbatą, o tautodailininkai mokys iš vytelių nusipinti žuvelę. Edukacinių užsiėmimų metu bus galima pasigaminti dirbinių jūros tema, kviesime į akvarelės liejimo edukaciją, kurios metu kiekvienas, liedamas akvarelę, galės susikurti paveikslėlį jūros tema.

Vikingų laivų varžybos Šventosios upe

Tradiciškai, prie Šventosios upės vyks “Vikingų” laivų varžybos. Sudarytos komandos Šventosios upe turės įveikti pusės kilometro ilgio trasą — nuo “Beždžionių” tilto iki “Energetiko” tiltelio. Pasak organizatorių, varžybose svarbiausia ne irkluotojų fizinė jėga, o darniai dirbanti komanda. Varžybų dalyviai išbandys savo jėgas ir varžysis dėl Mero taurės.

Nauja tradicija – meninė dokumentika

Norime kurti naują tradiciją, ir lankytojams suteikti galimybę susipažinti su lietuviška menine dokumentika. Sekmadienį, Jūros ir žvejų šventę užbaigsime pakviesdami į vakaro seansą – dokumentinio kino „Vėjų žemė“ (2015) peržiūrą. Šio etnografinės tematikos filmo režisierius, scenarijaus autorius Ernestas Samsonas drauge su jaunų entuziastų komanda analizuoja etninės grupės, gyvenančios Šventojoje buitį ir kultūrą. Dokumentinėje juostoje atskleidžiamas ypatingas Šventosios koloritas. Pagrindiniai veikėjai atskleis daugeliui dar nepažįstamą šio miestelio istorijos pusę, papasakos apie kuršių palikuonių kasdieninio gyvenimo ritualus, švenčių papročius, supažindins su tradiciniais amatais – žūkle, rankdarbiais. Filmą sudaro pokalbiai su 15 pašnekovų, epizodai iš Šventosios latviškos kilmės gyventojų kasdienybės ir šventiškų akimirkų, gyvenamos aplinkos. Filmo trukmė – 51 minutė.

Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą

sekite mus facebook

renginiai