“HOLOGRAMINĖ ŽINUTĖ” GALIMYBĖ PALANGOS JAUNIMUI PERDUOTI ŽINIĄ LIETUVAI NEĮPRASTU BŪDU

“HOLOGRAMINĖ ŽINUTĖ” GALIMYBĖ PALANGOS JAUNIMUI  PERDUOTI ŽINIĄ LIETUVAI NEĮPRASTU BŪDU

Pirmojo spalio mėnesio sekmadienio rytą aktyviausias Palangos jaunimas dalyvavo informacinio raštingumo mokymuose “Holograminė žinutė”, kurie vyko Palangos Kurhauzo salėje. Šie mokymai yra organizuojami VšĮ “Kūrybos ir Inovacijų laboratorijos” bei remiami Lietuvos Kultūros tarybos.

Atviras naujovėms būrys jaunuolių rytą pradėjo nuo linksmų susipažinimo žaidimų, kurie privertė sušilti, kūrybiškai pamąstyti bei nuoširdžiai pasijuokti. Buvo sukurtas netgi tipiško Palangiškio portretas, kurį galite pamatyti nuotraukoje.Surašę savo šios dienos tikslus ir lūkesčius dalyviai gavo užduotį, pavadinimu “Misija neįmanoma”. Užduoties esmė- įvykdyti 13 užduočių per ketvirtį valandos. Atrodo tikrai neįmanoma, ar ne?  Jaunuolių kūrybiškumas nurungė laiką ir šie užtruko tik dešimt. Štai kokia yra vieningos komandos jėga!

Kitas, rungtyniavimu paremtas žaidimas reikalavo moksleivių pamąstyti apie pirmas kilusias asociacijas žodžiams “Socialiniai tinklai” ir “kitas internetas”. Dvi komandos atkakliai kovėsi, bet, kaip ir kiekvienose sporto rungtynėse, nugalėjo tik viena iš jų – rezultatu 20-18 “Kačiukų” komanda nurungė “Kebabus”.

Įpusėjus mokymams komandų laukė labai rimta užduotis – pagal raktinius žodžius,  surašytus praeitoje užduotyje, jaunuoliai formulavo saugumo internete taisykles – dalinantis savo patirtimi buvo prieita išvada,  kad šiomis dienomis visuomenė dažnai per daug pasitiki internetu,  todėl skelbia konfidencialią informaciją, pasirenka lengvai atsimenamus slaptažodžius savo socialinių tinklų paskyroms nė nenumanydami,  kad lengvai įsimenamas lygus lengvai atspėjam, neanalizuodami gautų failų ar el.laiškų juos atidaro ir leidžia virusams veikti jų įrenginiuose

Pagal surašytus punktus dalyviai porose kūrė planšetinių kompiuterių parodą,  susidedančią iš vaizdžiai pateiktų aiktelėti verčiančių netinkamo elgesio internete istorijų. Tie pasakojimai byloja apie neatsakingus žmonių veiksmus, lėmusius reputacijos nuosmukį ar asmens duomenų neteisėtą panaudojimą.

Tuo pat metu apdoroję visą per dieną sužinotą informaciją mokymų dalyviai stojosi prie žalio fono ir į kameros objektyvą ištarė žinutę visai Lietuvai. Į ką tai pavirto suprasite atsakę į klausimą : “Ar įsivaizduojate, kaip atrodo vaiduokliai?”  Hologramas sukūręs lektorius iš paprasto dvimačio vaizdo įrašo jaunuolius pavertė trimačiais holograminiais vaiduokliais – tamsioje Kurhauzo salėje jaunieji aktyvistai galėjo pamatyti save iš šalies, aptarti kiekvieno hologramą ir tiesiog smagiai pasijuokti.

Paleidę lėktuvėlius su užrašytais pasižadėjimais dalyviai atviravo, kad mokymai buvo įdomūs, smagūs, naudingi – vieni teigė daug sužinoję apie save, kiti pasisėmė žinių apie programišių taktikas ir virusų tipus.

Štai dalyvis Martynas dalinasi savo įspūdžiais: „Mokymai man labai patiko, svarstydamas ar verta eiti, vis tiek nuėjau ir nepasigailėjau nei kiek! Mokymuose netrūko juoko bei gerų emocijų per visą laiką. Labai įdomu buvo pamatyti save bei kitus hologramų pavidale bei dalyvauti diskusijose apie internetinį saugumą. Iš mokymų išėjau su padidėjusiu žinių bagažu ir kupinas gerų emocijų!“ Buvo išties neįprasta – juk ne kiekvieną dieną pamatysi savo paties hologramą.

Daugiau seminaro akimirkų

 

 

 

 

sekite mus facebook

renginiai