festivalis

Teatro festivalis vaikams “Kurhauzo Nykštukas”

,,Pasaka apie karalius”, režisierė Saulė Degutytė. ,,Stalo Teatras” Vilnius. Vaikams nuo 1,5 metų iki 5 metų.

http://www.staloteatras.lt/

Spektaklio režisierė, dailininkė – Saulė Degutytė

Kompozitorė, muzikos atlikėja – Snieguolė Dikčiūtė

 

Bilietus galite įsigyti čia

Spektaklyje „Pasaka apie Karalius“ pasakojama įtaigi istorija vaikams apie gerąjį ir blogąjį karalius, kurie susidurdami su savo karalysčių gyventojais užkrečia juos gera ar bloga nuotaika. Čia pyktis virsta blogiu, o supratimas ir atjauta skleidžia puikią nuotaiką ir gėrį. Remdamasis stebuklinėmis Lietuvių pasakomis, Stalo teatras  kūrybos procese pasitelkė psichodramos, muzikos terapijos bei dailės terapijos metodus. Spektaklis unikalia teatro kalba padės vaikams suvokti savo emocijas bei nuotaikas, atskirti savo jausmus, juos įvardinti bei valdyti nerimą, pyktį ir baimes.

Spektaklyje naudojama grafoprojektoriaus technika ir kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės gyvai atliekama muzika. O mamoms, atskleidžiame vieną iš paslapčių – pasakose apie karalius slypi didelė terapinė, vaiką ugdanti ir jo kūrybinius gebėjimus išlaisvinanti jėga.

 

,,Eglė žalčių karalienė”, režisierė Saulė Degutytė. ,,Stalo Teatras” (Vilnius). Vaikams nuo 2 metų ir visai šeimai.

Pagal senovės lietuvių mitą

Režisierė, dailininkė, aktorė – Saulė Degutytė

Kompozitorė, atlikėja –  Snieguolė Dikčiūtė

Stalo teatro spektaklis „EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“ visus kviečia prie stalo „paragauti“ senovės lietuvių papročių: burtažodžių, ritualų, „paskanauti“ gyvai atliekamų smuiko melodijų ir pyragėlių tikrų – teatre iškeptų.

Stalo teatro spektaklis „EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“ – objektų teatras: meninei idėjai perteikti naudojami senovėje naudoti daiktai ir rakandai.

2005 m. Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Aitvaras“ spektaklis apdovanotas dviem prizais: už geriausią režisūrą ir išrinktas geriausiu festivalio spektakliu.

„Šis spektaklis jausmingas ir stilingas.<…>Jame, mano nuomone , absoliučiai viskas tobula. Apipavidalinimas.<…>Aktorių apranga. Daiktai. O pats nuostabiausias dalykas šiame spektaklyje- muzikos ir garsų bei mizanscenų ritminė organizacija.<…> Man net kyla netikėtų asociacijų su roko muzika, kuri veikia labai stipriai. Šamaniškai.“( Viktor Šraiman, režisierius).

 

,,Labas, mažyli”, Klaipėdos lėlių teatras Kūdikiams nuo 3 mėn. ir vaikams iki 3 metų.

„Labas, Mažyli!“ – originalus, novatoriškas spektaklis, kurio pagrindas – ne tradicinis draminis siužetas (kūdikiai elementariausiai nespėja jo sekti), o muzika, garsas, ritmas, kontrastingos spalvos, geometrinės figūros, įvairios formos. Tai lavinamasis formos, ritmo ir spalvų reginys, sukurtas remiantis JAV mokslininko ir pedagogo Gleno Domano metodika, vadovaujantis pažangiais, netradiciniais vaiko ugdymo, lavinimo būdais. Tai meninė meditacija, raminanti kūdikius, žadinanti jų vaizduotę, stiprinanti tėvų ir vaiko emocinį ryšį, lavinanti jausmus ir protą.

Garsus Lietuvos akušeris ginekologas Romualdas Šemeta tvirtina: „Naujagimiai ateina į šį pasaulį turėdami visus pojūčius, kai kuriuos iš jų panaudodami dar iki gimimo. Tai leidžia kaupti patirtį jau nuo pirmų gyvenimo dienų. Kur kas anksčiau negu išmoksta kalbėti, mažyliai jau moka skaičiuoti, išsaugoja atmintyje skirtingus įvykius ir sprendžia uždavinius. Jie sugeba skirti spalvas, veidus, girdėti balsus, atpažinti balsus ir pagrindinius skonius. Vaiko smegenys dirba nepertraukiamai, įsisavindamos informaciją ir formuodamos nervinius ryšius, kurie lemia emocinį, socialinį ir intelektinį vystymąsi. <…> Įrodyta, kad kuo labiau motina tiki, jog vaikas anksti suvokia aplinkinį pasaulį, tuo talentingesnis ir protingesnis jis užauga. Tos mamos, kurios žino apie vaiko galimybes, yra  emociškai jautresnės.“

Autorė, režisierė – Karolina Jurkštaitė

Kompozitorė – Aušra Vaštakaitė

Dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė

Vaidina – Andžela Vitauskaitė / Justina Jukonytė, Erika Mažulienė

 

„Raudonkepuraitė”, Klaipėdos lėlių teatras Vaikams nuo 3 metų ir visai šeimai.

„Raudonkepuraitės“ kūrėjai Klaipėdos lėlių teatre į klasikinę Charles Perrault  (Šarlio Pero) pasaką pažvelgė Vilko akimis. Kodėl vilkas Albinas praryja Raudonkepuraitę ir Senelę? Kas verčia jį taip elgtis? Ką reiškia būti kitokiu? Aplinkinių patyčios skatina nepasiduoti, kovoti pasirinktomis ar primestomis kovos formomis, dažnai tik prajuokinančiomis aplinkinius arba dar blogiau – užtraukiančiomis jų rūstybę. Iš čia ir savotiškas spektaklio moralas: „Kiekviename mažiausiame padarėlyje snaudžia žvėris, galintis bet kada prabusti… Ypač jei pasimaišo meilė…“

Moderniai „suveltą“, komizmu, dramatizmu, kriminaliniais elementais ir muzikiniais intarpais pagardintą „Raudonkepuraitės“ siužetą spektaklyje pasakoja iš vilnos nuveltos, ryškios, spalvingos pirštininės lėlės, žavinčios originalumu ir įspūdingomis plastinėmis galimybėmis.

Dramaturgas – Mindaugas Valiukas

Režisierė – Gintarė Radvilavičiūtė

Dailininkė – Viktorija Dambrauskaitė

Kompozitorius – Donatas Bielkauskas / Donis

Vaidina – Renata Kutaitė, Karolina Jurkštaitė

 

 

sekite mus facebook

renginiai