Date

Bir 01 2024
Expired!

Time

15:00 - 17:00

Amerika pirtyje. Atvira repeticija

Šimtmetį mininčios Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ teatro dienos „Esaties lieptais“ vaidinimo atvira repeticija

Birželio 1 d. 15 val. Palangos „Grubusis“ teatras kartu su Skirsnemunės ir Prienų teatrais kviečia į atvirą repeticiją. Dainų šventės teatro dienoje „Esaties lieptais” Valdovų rūmuose 35 teatrai vaidins aštuonių lietuvių kultūrai svarbių dramų ištraukas. Palangos „Grubusis” kartu su Skirsnemunės ir Prienų teatrais ruošia pasirodymą apie pirmojo viešo lietuviško vaidinimo „Amerika pirtyje” kūrėjus. Atvirą repeticiją galėsite stebėti Palangoje kurhauzo prieigose.

Teatro dienos „Esaties lieptais“ dalyviai įtrauks žiūrovus į prasmingą manifestą, teigdami, kad visa, kas teatro mene buvo vertinga, yra ne tik nepamiršta, bet ir auginama. Teatro dienos dalyviai gerbia ir tęsia gyvojo teatro tradicijas, vertina ir pristato nacionalinę dramaturgiją kaip neatsiejamą giją bendrame žmogaus, gamtos, meno audinyje.

Dainų šventės metu Valdovų rūmų kieme scenoje vyks jungtinis renginys, kuriame Esaties lieptais keliausime po gausų lietuvių dramaturgijos lobyną, stabtelėdami dar kartą pasimėgauti gražiausių, istoriškai svarbiausių, tautos savimonę formavusių pjesių epizodais, pradedant Vydūno „Probočių šešėliais“, baigiant Justino Marcinkevičiaus „Mažvydu“, kai visi teatro dienos dalyviai iš visų epochų susirinks to ąžuoliuko sodinti, taip atliepdami šimtmečio Dainų šventės šaukinį „Kad giria žaliuotų“. Esaties lieptai sujungs brandžiausią kultūrinį palikimą ir dabarties žmogų, nes tik per jį, su juo žaliuoja girioj ąžuolai…

Laikas: 2024 m. birželio 1 d. 15 val.

Vieta: Palangoje kurhauzo prieigose

Leave a Comment