CANTATE PALANGAI“ sakome: iki pasimatymo 2021 metais!

Prieš metus, gegužės 19 d., Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje nuskambėjo J.Rutter „Magnificat“. Šiuo kūriniu Palangos kultūros ir jaunimo centras pristatė Palangai naują kūrybinę iniciatyvą – chorinės muzikos šventę „Cantate Palangai“. Renginyje susijungė apie 200 jungtinio choro dalyvių ir muzikantų: Klaipėdos, Kretingos, Šiaulių mišrūs chorai ir Lietuvos kariuomenės orkestras. Dainininkų būryje – šios šventės sumanytojas Palangos kamerinis choras.

„Cantate Palangai“ – pirmasis Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinio choro projektas. Choro vadovas Edmundas Jucevičius neslepė – būtų labai smagu, jei tai taptų dar viena miesto chorinės muzikos kultūrine tradicija, kurioje Palangos kamerinis choras kartu su kitais Lietuvos, o ateityje – ir užsienio chorais pristatytų stambios formos chorinės muzikos kūrinius.

Palangos kamerinio choro sveikinimą galite rasti čia.

Šių metų tikslas – chorinės muzikos šventės „Cantate Palangai“ tęsinys. Kūrinys, kuris turėjo nudžiuginti, o gal ir nustebinti Palangą – šių dienų vieno produktyviausio ir populiariausio lietuvių kompozitoriaus Donato Zakaro „Magnificat“, kurio muzika džiugina muzikos klausytojus Lietuvoje ir pasaulyje.

„Gaila, kad dėl visiems žinomų ir suprantamų priežasčių, šiemet, po Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios skliautais šio kūrinio mes neišgirsime. Kūrinio atlikimui buvo pakviesti chorai „Cantare“, „Pajūrio aidos“ iš Klaipėdos, „Kristalė“ iš Kretingos, chorai „Plungė“ ir „Vilnius“, solistai Tadas Girininkas ir Lina Dambrauskaitė, Klaipėdos kamerinis orkestras. Turėjome vilties, kad renginyje dalyvaus ir pats kūrinio autorius – Donatas Zakaras“, teigia Palangos kamerinio choro vadovas E. Jucevičius.

Deja, laikmetis diktuoja savo taisykles. Turime truputį sustoti, apmąstyti, kažką atidėti, o svarbiausia, išlaukti. Pabandykime atlikti tai visi drauge – juk viskas praeis ir ateis tie laikai, kai vėl džiaugsimės buvimu kartu, tad ir „CANTATE PALANGAI“ sakome: iki pasimatymo 2021 metais!

sekite mus facebook

renginiai