Baltijos šalis suvienijęs filmas „Generalinis planas“ bei „Emilija iš Laisvės alėjos“– Palangoje

Baltijos šalis suvienijęs filmas „Generalinis planas“ bei „Emilija iš Laisvės alėjos“– Palangoje

Minint „Baltų vienybės dieną“ Palangoje vyks nemokami kino seansai. Vienas iš filmų – „Generalinis planas“– tris Baltijos šalis – Lietuvą, Latviją ir Estiją – suvienijęs projektas, kuriuo ryžtingai bandoma atskleisti didžiulės propagandinės Rusijos mašinos veikimą. Sekantis filmas – „Emilija iš Laisvės alėjos“ – Lietuvos kūrėjų,  įtempto siužeto istorinė drama, pasakojanti apie 8 deš. Lietuvos visuomenę ir kovą už nepriklausomybę.

Dokumentinio filmo „Generalinis planas“ idėja – atskleisti Rusijos propagandinę mašiną, kurią Rusija tyliai užkūrė po Gruzijos įvykių 2008-aisiais ir paleido didele jėga 2014-aisiais, prieš Krymo aneksiją. Per pagrindinius herojus, kurių šiame filme yra labai daug, nevyriausybinių organizacijų vardus, Rusijos remiamą žiniasklaidą filmo autoriai bando išnagrinėti propagandinę mašiną, kuri veikia net Vakarų šalyse. Šis filmas – bendras trijų Baltijos šalių projektas, prie kurio labai daug prisidėjo šių šalių nacionaliniai transliuotojai.

„Emilija iš Laisvės alėjos“ – gana daug publikos dėmesio sulaukusi juosta pasakoja apie sovietinės priespaudos prislėgtą Lietuvą, kurioje kartais tyliai, o kartais labai garsiai verda kova dėl tautos laisvės. Filmas primena įvykius, kai 1972 m. pavasarį į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė dramos herojė Emilija. Filmo kūrėjai stengiasi, kad žiūrovas  jau nuo pirmųjų akimirkų ne tik prisimintų istoriją, bet pajustų herojų vidinius išgyvenimus ir kovas, svarbiausia – patirtų dar didesnę meilę tėvynei.

 Filmus skirtus „Baltų vienybės dienai“ Palangos gyventojai ir svečiai galės išvysti kino teatre „Naglis“, rugsėjo 23 d., 14:30 val. – „Generalinis planas“ ir 16 val. – „Emilija iš Laisvės alėjos“. Kvietimus į filmus galima atsiimti nuo rugsėjo 20 d. Palangos kultūros ir jaunimo centre (Kurhauzas, Grafų Tiškevičių al. 1, rezervacija tel.: 8 460 48 547).

sekite mus facebook

renginiai