TEATRO MĖNUO PALANGOS KURHAUZE

Kviečiame kurorto gyventojus ir svečius švęsti Tarptautinę teatro dieną, kuri, patvirtinus UNESCO, minima nuo 1962 m. kovo 27 dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras šiai viso pasaulio teatro mylėtojų šventei parengė išskirtinę programą, kurią sudaro Lietuvos ir užsienio lietuvių teatrų pasirodymai – nuo šokio teatro, monospektaklių iki komiškų dramų.

Sugrįžta „Moterų laimė“. Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras kurdamas naujus spektaklius niekada nepamiršta savo kūrybos ir spektaklių. Po penkerių metų pertraukos sugrįžta daug teigiamų atsiliepimų sulaukęs ir išsiilgtas „Grubiojo“ teatro monospektaklis „Moterų laimė“. Jau kovo 8 d. 19 val. Palangos kurhauzo teatro salėje bus atskleista tikroji moterų laimė. Pasak aktorės Ritos Milinienės, spektaklis analizuoja pagrindines problemas, tokias kaip „nuolatinis žmogaus nepasitenkinimas esama situacija ir desperatiškas laimės ieškojimas. Vieni jos ieško meilėje, kiti – karjeroje, treti – materialiniame apsirūpinime. Dar kiti – atsakymų išminčių knygose, psichologų kabinetuose, radijo laidų pokalbiuose ir t.t. Ir dažniausiai nesėkmingai. O ta laimė visai šalia. Tik reikia nusiraminti ir rasti harmoniją su pačiu savimi. Kam būti laimingai, jei gali būt normali…“ Bilietus platina www.ticketmarket.lt. 

Kultūrinis bendradarbiavimas. Palangos kultūros ir jaunimo centras ir toliau tęsia bendradarbiavimą su daugybę apdovanojimų pelniusiu „Šeiko šokio teatru“ ir turi puikių naujienų. Jau ne kartą šis šokio teatras atvežęs į Palangos kurhauzo koncertų salę šokio spektaklius, su viltimi vis žvilgteldavo ir į naująją teatro salę. Džiugu, kad kurhauzo teatro salės galimybės suteikė progą Palangoje pristatyti naujausią šokio teatro darbą. Jau kovo 4 d. 18.30 val. teatro salėje įvyks pirmasis šokio detektyvas Lietuvos istorijoje „Kill, baby, kill“ ir Palangos miesto gyventojai bei svečiai turi puikią progą tai pamatyti. Bilietus platina www.bilietai.lt.

Palangos kultūros ir jaunimo centro komandą sieja šilti ryšiai su Kauno kultūros ir kūrybos bendruomene. Kauno kultūros mugės metu įvyko pirmoji pažintis su „Teatronas“ trupės įkūrėju Gildu Aleksa, kuri tęsiasi iki šiol ir išaugo į gražų kultūrinį bendradarbiavimą. Gimė abipusis noras atvežti ir parodyti Palangos miesto gyventojams ir svečiams teatro  kūrybą. Užsimezgusi draugystė atnešė vaisių – jau kovo 9 d. 19 val. kurhauzo teatro salėje turėsime progą pamatyti monospektaklį „Skambutis tėvui“. Spektaklio žanras varijuoja nuo juokingai iki skaudžiai atpažįstamų situacijų. Galų gale, niekas nežino, koks būtų žinomas rašytojas Francas Kafka, jei jo tėvas būtų perskaitęs jam skirtą laišką. Į dar vieną „Teatrono“ spektaklį kviesime balandžio 20 d. 19 val. Turėsime progą išvysti spektaklį „SoDra, Mon Amour”. Ši tragikomiška drama privers apsvarstyti žmogiškumo faktorius esamoje sistemoje, bei sistemos faktorius esamame žmogiškume. Bilietus platina: www.tiketa.lt.

Taip pat norime pasidžiaugti, jog bendradarbiavimas su „Teatronu“ neapsiribos tik šiais spektakliais. Jau šią vasarą Šventosios gyventojai ir svečiai kviečiami į Tarptautinį šiuolaikinio cirko festivalį CIRKULIACIJA’22, kuris greta kitų miestų aplankys ir Šventąją. Tai nauja Palangos kultūros ir jaunimo centro iniciatyva – pirmus žingsnius žengiantis menų festivalis Šventojoje. Tad laukite kūrybinių vasaros netikėtumų Šventojoje!

Teatrų draugystė. Prieš keletą metų Palangos „Grubusis” teatras pirmą kartą išvyko į gastroles užsienyje. Norvegijos lietuvių bendruomenėms Osle ir Dramene buvo parodytas spektaklis ,,Laikykis, Vydūne“. Be pasirodymų įvyko ir nepaprastai šilti  susitikimai Lietuvos ambasadoje Osle, pažintis su Lietuvių mėgėjų teatru ir jo įkūrėja Aušra Lapėnaite. Užsimezgusi draugystė nenutrūko. Palangos „Grubiojo“ teatro režisierius Virginijus Milinis pakvietė Lietuvių mėgėjų teatrą aplankyti Palangą ir Tarptautinės teatro dienos proga parodyti savo spektaklį kurorto gyventojams ir svečiams. „Kadangi kaip tik baigiame ruoštis naujo spektaklio premjerai, apsidžiaugėme galimybe spektaklį parodyti ne tik Norvegijoje gyvenantiems lietuviams, bet ir palangiškiams bei Palangos miesto svečiams“, sakė A. Lapėnaitė. „Mes tikimės, kad užsimezgusi teatrų draugystė tęsis ir toliau, ir kad taip gims dar ne vienas bendras projektas“. Kovo 26 d. 17.30 val. Palangos „Grubusis“ teatras dovanoja miesto gyventojams ir svečiams spektaklį „Marso naujienos“, o Tarptautinės teatro dienos proga, kovo 27 d. 16 val. hurhauzo teatro salėje išvysime Lietuvių mėgėjų teatro komišką dramą „Tik suaugusiems”.

Kvietimus į kovo 26 – 27 d. spektaklius galima įsigyti www.ticketmarket.lt 

 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija.

sekite mus facebook

renginiai